1. WEB TV

  2. İSLAMİ VİDEOLARI

  3. Oruç tutmayan büyükleri görünce üzülüyorum”

Oruç tutmayan büyükleri görünce üzülüyorum”

Oruç tutmayan büyükleri görünce üzülüyorum”

Demir atölyesinde çırak olarak çalışan küçük Abdurrahman, Ramazan ayı başladığından beridir düzenli olarak oruç tutuğunu ifade ederek büyüklerin oruç tutmadığını görünce üzüldüğünü dile getirdi.

Demir PVC atölyesinde çırak olarak çalışan 12 yaşındaki Abdurrahman Erdem, Ramazan ayı başladığından beridir oruçlarını kaçırmadığını, oruç tutmayan büyükleri gördükçe üzüldüğünü dile getirdi.

Okulların kapanmasının ardından ailesinin geçimine yardımcı olmak için demir PVC işinde çalışan Erdem, “Ramazan ayı başladığından beri oruçlarımı tutuyorum. Çok şükür bu sene fazla sıcak olmadığından dolayı serin geçiyor genellikle. Bu da benim orucu kolay tutmama sebep oluyor.” dedi.

“Ben tutabiliyorsam büyükler de tutabilir”

Bu haliyle oruç tutuyorken büyüklerin oruç tutmamasına üzüldüğünü söyleyen Erdem, “Büyüklerin oruçlarını düzenli olarak tutmalarını tavsiye ediyorum. Ben bu sıcak havada demir atölyesinde çalışıyorum. Onlar da oruçlarını tutabilirler. Ben bu sıcakta burada çalışarak katlanıyor ve bu yaşımda tutabiliyorsam onlar da tutabilirler diye düşünüyorum.  Ahirette bunların hepsinin hesabı verilecektir. Eğer onlar cennete gitmek istiyorlarsa oruç tutsunlar. Oruç çok zor değil.” ifadelerini kullandı.

“Oruçlarımı kaçırmıyorum”

Erdem, “Ramazan ayında oruçlarımı kaçırmıyorum. Namazlarımı düzenli olarak kılıyorum. Demir atölyesinde çırak olarak çalışarak aileme yardımcı olmaya çalışıyorum. Kur’an-ı Kerim okuyorum. Teravih namazlarında camiye düzenli olarak gitmeye çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

Allah rızası için oruç tuttuğunu belirten Erdem, “Orucu kendi isteğim ile tutuyorum. Çünkü oruç, Allah’ın bize farz kıldığı bir ibadettir. Orucumu düzenli olarak tutuyorum. Annem ve babam beni sahura kaldırıyorlar. Onlar da bana oruç tutmam konusunda az da olsa yardımcı oluyorlar. Fakat ben orucumu kendi isteğimle Allah’ın rızasını kazanmak için tutuyorum. İnşallah Allah, oruçlarımı kabul eder.” diye söyledi.  

 

İzlenme: 4577

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar