1. HABERLER

  2. BİSMİL

  3. OKUL ÖNCESİNDE BİSMİL’İN GELECEĞİ İÇİN ELELE VERİLDİ
OKUL ÖNCESİNDE BİSMİL’İN GELECEĞİ İÇİN ELELE VERİLDİ

OKUL ÖNCESİNDE BİSMİL’İN GELECEĞİ İÇİN ELELE VERİLDİ

Bu mali destek programı kapsamında Bismil ilçe milli eğitim müdürlüğü bünyesinde Alibey İ.Ö.O, Bismil M.T.A.L, Mehmetçik İ.Ö.O, Nene Hatun, Fatma Ana, Tepe, Nasreddin Hoca ve Bismil Ana Okulu idarecileri ve öğretmenlerinden oluşan proje koordinasyon komis

A+A-

Bismil ilçe milli eğitim müdürlüğü bünyesinde Alibey İ.Ö.O, Bismil M.T.A.L, Mehmetçik İ.Ö.O, Nene Hatun, Fatma Ana, Tepe, Nasreddin Hoca ve Bismil Ana Okulu idarecileri ve öğretmenlerinden oluşan proje koordinasyon komisyonu tarafından hazırlanan 8 adet proje Bismil ilçe kaymakamı Turgay GÜLENÇ başkanlığında yapılan toplantı ile değerlendirildi

Karacadağ kalkınma ajansı tarafından Bölgemizde Okul Öncesi Eğitim alanında okullaşma oranını arttırmak ve olumsuz çevresel koşullarda yaşayan dezavantajlı bölgelerdeki çocukların diğer çocuklara göre eksik yöndeki eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, okul öncesi eğitim kurumlarında yeni yöntem ve modern yaklaşımlara uygun gerekli fiziki, beşeri ve teknik altyapının güçlendirilerek eğitim kalite ve cazibesinin artırılması kapsamında başlatılan okul öncesi standartlarının arttırılması mali destek programına ilçemiz okullarından büyük ilgi gösterildi.

Mali destek programının toplam bütçesinin 4.500.000 TL olduğunu belirten ajans yetkilileri her bir proje için en az 25.000 en çok 300.000 TL bütçe ayrıldığını bu bütçenin % 90 a kadarki kısmının hibe olarak verileceğini belirtti.

Bismil ilçe kaymakamı Turgay GÜLENÇ “Karacadağ Kalkınma Ajansı okul öncesi standartlarının arttırılması mali destek programı için %40 lık eş finansman desteğinin Bismil Belediyesi tarafından sağlanacağını belirterek ilçemizde proje kültürü oluşturmanın önemli olduğunu bu kapsamda belediye bünyesinde bir proje yarışmasının da düzenlendiğini belirtti”.

Toplantı sonunda Bismil ilçe kaymakamı Turgay GÜLENÇ Bismil ilçe mili eğitim müdürlüğü proje koordinasyon komisyonunda bulunan öğretmenlere ve İlçe milli eğitim müdürü Aydın AK’a başarılar diledi.

İlçe milli eğitim müdürü Aydın AK ise “ilçe milli eğitim bünyesinde istekli olan arkadaşlarla birlikte bir proje koordinasyon ekibi kurduk ekibimizde yer alan öğretmenlerimiz uzun süredir koordineli bir şekilde mesai kavramını bir kenara bırakarak projeler için çalışmaktalar. Projelerimiz geleceğimizin teminatı okul öncesi çağda bulunan bireylerin gelişimlerini ve ufuklarını genişletme amacını taşıyor. Unutulmamalıdır ki İlk düğmeyi yanlış iliklerseniz, diğer düğmeler de yanlış iliklenir bu nedenle eğitimin ilk düğmesi olan okul öncesi eğitimine azami önem vermemiz gerekmektedir. Bu amaç doğrultusunda projeler için çaba harcayan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.