1. HABERLER

  2. BİSMİL

  3. KANAAT ÖNDERLERİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ.
KANAAT ÖNDERLERİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ.

KANAAT ÖNDERLERİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ.

Bismil Kanaat Önderleri Derneğinden, İlçe Milli Eğitim Müdürünü ziyaret etti.

A+A-

Bismil Kanaat Önderleri Derneği Başkanı Hasan Vural, Kanaat Önderleri Eğitim Gönüllüsü Emekli Öğretmen Osman Gülseven, Kanaat Önderleri üyesi Hüseyin İpek, Musa Çelebi ve Nufer Şen’de oluşan bir heyet Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Gülseven’i ziyaret etti.

Yapılan ziyarette İlçemizde eğitim öğretimin daha da iyileştirilmesi için görüş alışverişi yapıldı.

Bismil Kanaat Önderleri görüşmede Bismillin Eğitim Öğretim durumu ele alındı. İlçemizde eğitim sorunları olarak; Bismil’de bazı okullarda öğrenci sayısı standartları ve 222 sayılı yasada belirlenen örnek merkezde Atatürk ilkokulu ve Fatih Ortaokulu öğrenci sayısı çok fazla, 720 kişilik okulda 1500 kişi eğitim görmektedir. Bu okullarda öğrenci sayısını azaltmak için bu okullara bağlı Okullar bölgesinde yeni okulların yapılması, Köylerde Taşımalı eğitim yerine, Köy okulların yayınlaşması, Okul önlerinde gerekli güvenlik önlemlerin alınması ve OKUL POLİS uygulamasına geçirilmesi,  Öğrencilerin okulda telefon ve tabletleri amaçları doğrultusunda kullanmaları sağlamak, 120 bini aşkın bir nüfusa sahip ve 8 Rehabilitasyon merkezi bulunan ilçemizde halen Rehberlik Araştırma Merkezinin (RAM) bulunmaması ve Bismil’de Karma eğitim açısında sorunlar, alınacak önlemler ve çözüm önerileri için görüş alışverişi yapıldı.

Bismil ilçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Gülseven, Çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak ve fırsat eşitliği içinde eğitim-öğretim imkânlarından yararlanması yönünde yoğun bir çaba içinde olduklarını ifade ederek, Geçen sene 4 köy okulları eğitim ve Öğretime açtık. Okula Akıllı telefonlar yerine öğrencilerin okula ancak tuşlu telefonlarla gelmeleri konusunda veliler uyaracağız. Ayrıca Telefon ve tabletlerle internete erişimin ancak veli izni ile gerçekleştirmek için çalışma başlatacağız. Dedi.

Çocuklarımız için eğitimi değişik kelimeler ve kavramlarla tartışabileceğini, Yeter ki ebeveynler, öğretmenler, sivil toplum kuruluşları, Eğitim Gönüllüsü Kanaat önderlerimiz ve diğer tüm paydaşlarımız, bir müşterekte ve gayede  buluşabilmesinin önemine değinen Bismil İlçe Milli Eğitim müdürü Cafer Gülseven, Çocuklarımızın neşesi ve mutluluğu, ailenin sıhhati, toplumun huzuru, ülkemizin refahı ve evrensel anlamda insan onuru ortak paydasında buluşabilmemiz gerekiyor. Dedi.

Atıl durumda bulunan eski devlet hastanesinin Büyükşehir belediyesinin tadilattan geçirilerek içerisinde kadın- aile, gençlik-spor hizmetlerinin yanı sıra kültür ve sosyal hizmetlerin yer alacağı entegre bir hizmet binasına dönüşmesiyle ilgili açıklama yapan Gülseven, Eski hastanenin kadın- aile, gençlik-spor hizmetlerinin yanı sıra kültür ve sosyal hizmetleri Bismil’de Kültür ve Bilgi evi olarak en az 1000 üzerinde öğrencimiz faydalanacaktır. Ayrıca gönlümüzde ilçemizde Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Lisesi açılmasını istiyoruz. İnşallah Milli Eğitim Bakanlığımız yatırım programına alınır. Dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Gülseven, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kanaat Önderlerine teşekkür etti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum