1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. Hayırseverler, yardımlarını kendi elleriyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı
Hayırseverler, yardımlarını kendi elleriyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı

Hayırseverler, yardımlarını kendi elleriyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı

Diyarbakır'da Umut Kervanı aracılığıyla yardımlarını gönderen hayırseverler, ihtiyaç sahibi ailelerin durumlarını bizzat müşahede edebilmek amacıyla yardım dağıtım programına katıldılar.

A+A-

Diyarbakır'ın farklı adreslerinde ikamet etmekte olan ve uzun süreden beri Umut Kervanı tarafından düzenli bir şekilde yardım yapılan aileleri ziyaret eden hayırseverler, gördükleri içler acısı manzara karşısında duygulandılar.

Yapılan yardımlar karşısında ihtiyaç sahibi ailelerin yaptıkları güzel dualara şahit olan hayırseverler, imkânı el veren tüm vatandaşların bu tür çalışmalara katılmalarını tavsiye etti.


Hayır sahipleri ile birlikte yapılan yardım çalışması hakkında bilgi veren Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi, "Bizler Umut Kervanı olarak geleneksel hale getirdiğimiz yardım çalışmalarını inşallah üç aylara girmekle beraber mübarek Regaib Kandili dolayısıyla bugünün önemine binaen bize destek veren hayırseverlerle birlikte tespit etmiş olduğumuz aileleri ziyaret ettik." dedi.

Elelçi, "Buradaki amacımız; bir köprü vazifesini gören Umut Kervanı'nın, üç aylar içerisinde bulunan ve bir çok güzelliği barındıran mübarek gecelerin hayrından, bereketinden ve selametinden kazanabilmek adına çalışmaları devam ettirmektir." ifadelerini kullandı.

Verdikleri desteklerden dolayı hayırseverlere teşekkürlerini ileten Elelçi, "Bizleri yalnız bırakmayan hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Rabbim hayırlarını kat kat arttırsın. Bu tür muhtaç olan ailelere tüm hayırseverlerin destek çıkmaları, onları yalnız bırakmamaları ve imkanlar çerçevesinde destekte bulunmalarını istirham ediyoruz. Zira, bunlar bizim ailelerimizdir. Şimdi ve bundan sonra yapılacak hayırları Rabbim kendi katında kabul etsin." şeklinde konuştu.

"Yardım yapmak isteyenler gelip bu ortamı yaşasınlar"

Yardım çalışmasına ailesiyle beraber katılan Remzi Dalık, "Öncelikle Umut Kervanına yaptıkları bu yardımlardan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Yapılan yardımları yerinde görebilmemiz için bizleri davet ettiler. Bizler de ailemizle birlikte geldik. Bence yardım yapacak arkadaşlar, aileleriyle birlikte gelip o yardımları yapsalar ve birebir o ortamı yaşasalar daha iyi olur." diye belirtti.

Dalık, "Biz geldik, gördük ve maalesef maddi anlamda epey bizden daha geride olan aile ve çocukları gördük. Buna gerçekten çok üzüldük. Elimizden geldiği kadarıyla yardım yapmaya çalıştık. Yaptıkları yardım çalışmalarından ötürü Umut Kervanı'na tekrardan teşekkür ediyoruz ve hayırseverlerin destek vermelerini istiyoruz." dedi.

Hayırseverlere çağrıda bulunan Dalık, "Hayırseverler üç aylarla sınırlı kalmasınlar. Çünkü buradaki arkadaşların maddi sıkıntıları 2-3 ayla bitecek gibi değil. Ellerinden geldiği kadar zekât veya infakta bulunarak birebir bu aileler ile görüşmelerini tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı.

"Diyarbakır'da fakir sayısı kadar zenginlerimiz de var"

Diyarbakır'ın hayırsever esnaflarından Hüseyin Aktürk ise, esnaflar içerisinde topladıkları yardımları Umut Kervanı aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdıklarını belirterek, "15-20 kişilik arkadaş ortamımız var. Üç aylarda 15 kişilik bir grupla kendi aramızda belli miktarda biriktirmiş olduğumuz paraları gıdaya çevirip mazlum ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmayı düşündük. Burada mazlumların bize yapmış oldukları duaları gördükçe o yükü onlardan almaya çalıştık." şeklinde konuştu.

Aktürk, "Diyarbakır'da gerçek anlamda mağdur çok. Buna oranla durumu iyi olan insanlarımız da var. Bu konuda köprü işlevini gören Umut Kervanı'na teşekkür ediyorum. Buradaki ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerini bize gösterdiler. Gelip gördük ve içler acısı durumla karşı karşıya geldik. Duyarlı kardeşlerimizden yardım bekliyoruz." dedi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.