1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diyarbakır halkı İslam düşmanı Macron'u kınadı.
Diyarbakır halkı İslam düşmanı Macron'u kınadı.

Diyarbakır halkı İslam düşmanı Macron'u kınadı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a yönelik hadsiz saldırılarını kınayan Diyarbakırlı vatandaşlar, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

A+A-

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'e (Salallahu Aleyhi Vesellem) hakaret içeren sözde karikatürleri devlet binasına yansıtmasına tepki gösteren vatandaşlar, İslam düşmanı Macron’u kınadı.

Macron'un İslam'a karşı savaş açtığına vurgu yapan HÜDA PAR Sur İlçe Başkanı Ercan Şenol, "Uzun zamanda beri Fransa'nın İslam'a düşmanlık konusunda bayrağı eline alması ve bunun öncülüğünü yapması Müslümanları derinden sarsıyor. Öncelikle Charlie Hebdo adındaki karaktersiz yüzünden yani onun seviyesizliğinden Peygambere düşmanlık yapılırken artık peygambere düşmanlık seviyesini cumhurbaşkanı seviyesine kadar çıkardı. Bu İslam'a karşı açık bir şekilde savaşılmasının ön ayakları oluşturuldu." ifadelerini kulandı.
Hazreti Muhammed'e dil uzatanlara karşı duracaklarını vurgulayan Şenol, "Aslında bu tekrar bir Haçlı Savaşı'nın Müslümanlara karşı başlatılması anlamına da gelebilir. Müslümanlar olarak İslam'a, Müslümanlara ve aziz önderimiz Hazreti Peygambere, kim karşı çıkarsa ve kimler saldırırsa bizi karşılarında bulabileceklerini unutmasınlar." dedi.

Şenol son olarak, izzetli ve şerefli olan Peygamber Efendimize, Charlie Hebdo ve Macron gibi dengesizlerin saldırılmasına müsaade edilemeyeceğini belirtti.

İslam'a karşı düşmanlığın tarih boyunca olduğunu söyleyen vatandaşlardan Abdulkadir Kırdoğan,"Yapılan bu İslam düşmanlığı bugün değildir. Sahabe zamanında müşriklerle verdikleri mücadelelerde bunun ispatıdır. Fransa Cumhurbaşkanı, kendi ırkı ve dininin istediği şeklinde Müslümanlığı yok etmek istiyor. Eğer bizler Osmanlı Sultanlarından Fatih Sultan Mehmet gibi birliği kurup ve birlik olursak kimse Müslümanlara zarar veremez. " dedi.

Birlik olunmadığı taktirde İslam düşmanlarının Müslümanlara zarar vereceğine dikkat çeken Kırdoğan, "Müslümanların içerisinde birlik ve beraberlik olmasa bizler daha çok zarar görebiliriz. Eğer bizler hakkıyla 'Eşhedü En La İlahe İllallah ve Eşhedü Enne Muhammenden Abdühü ve Resüllüllah' dersek ancak o zaman birlik oluruz. Bu yüce dinimizi, mukaddes dinimizi, bereketli toprağımızı, şanlı bayrağımızı ve güzel insanlarımızı karalamak istiyorlar." ifadelerini kulandı.

"Müslümanlar birlik olursa Macron bu hadsizliği yapamaz"

Fransa’nın birçok kez İslam'a karşı hakaretlerde bulunduğunu söyleyen Resul Karacadağ, "Fransa sürekli İslam'a ve Müslümanlara karşı durmuştur. Müslümanlar ise ona karşı birlik olup tepki göstermiyor. Müslümanların ayağa kalkması lazım. Ben şahsım adına Müslüman ülkelerinden rica ediyorum. Birbirlerine destek versinler. Fransa'yı da kınıyorum. Müslümanlara karşı gelen kim olursa olsun Allah onun binlerce kez belasını versin." şeklinde konuştu.

Macron’un gücünü İslam düşmanı Siyonist Yahudilerden aldığını belirten Karacadağ, "Müslümanların içerisinde ise birlik yok, eğer Müslümanlar içinde birlik olursa Macron bu hadsizliği yapamazdı. Macron, gücünü Yahudilerden almasa böyle bir alçaklığa kalkışamazdı. Rabim, ülkemizi ve dinimizi korusun." ifadelerini kullandı.

"Hazreti Muhammed'e dil uzatanların dilleri kesilmelidir"

Emmanuel Macron'nun haddini aşan tavırlar sergilediğine dikkat çeken Kasım Şenol, "Macron haddini ve sözünü aşan tavır ve hareketler içerisinde bulunuyor. Ama bunu çok iyi bilsin ki aslanın dolaştığı yerlerde tilkiler dolaşamaz. Türkiye Müslümanları aslan gibidir. Macron'nun da ve onlara destek verenlerin de haddini bilecek güce ve kudrete sahiptirler. Müslüman aleminin lideri olan Peygamberimiz Hazreti Muhammed'e dil uzatanların dilleri kesilmelidir." dedi.

Müslümanların Macron'nun haddini bildirecek güce sahip olduğunu belirten Şenol, "Macron bilinmelidir ki; Türkiye'deki insanlar, 2 Fatihin evladıdırlar. Biri Fatih Sultan Mehmet Han'dır. Diğeri ise Salahattin Eyyubi'nin torunlarıdırlar. Bu 2 komutanlardan bir tanesi İstanbul’u fethetti. Diğeri de kutsi şerifi fetheden komutanların evlatlarıdırlar. Macron ve atasının hadlerini bildirebilecek kudrete sahiptirler. Haddini bilsin kimin karşısında konuştuğunu unutmasın." şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.