1. HABERLER

  2. BİSMİL

  3. BİSMİL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU
BİSMİL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

BİSMİL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

2018-2019 Eğitim öğretim yılı başlamadan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, öğretmenlerle buluştu.

A+A-

Seminerde konuşan Ak, öğretmenleri selamlayıp okullardaki eğitim çalışmalarının içeriklerini ve programları yerinde görmek için okulları her yıl olduğu gibi bu yılda da ziyarette bulunacağını belirtti. Özellikle öğrencilerle ilgili eğitim kalitesini artırmak amacıyla öğretmenlerden daha özverili çalışmalarını istedi. İlçe Milli eğitim Müdürlüğü olarak benimsemiş olduğumuz ilkelerin başında ‘İnsan için hayatta ekmekten sonra en önemli şey eğitimdir.’ Çünkü eğitim, insanın düşünce dünyasını bilgiyle imar ve inşa ederek davranışlarını düzeltir. Okullarımız öğrencilerimizi hayatta hazırlayacak yuvalardır. Dolayısıyla çocuklarımızı gençlerimizi eğitim olanaklarıyla ne kadar buluşturabilirsek, ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarınlarımız o kadar aydınlık olacaktır.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerine, vatanımıza, milletimize yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlanması görevi de bizlere düşmektedir. Bu amaçla okullarımızda her türlü alt yapı eksikliklerini gidermek, çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim imkânı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapmaya, gerekli tedbirleri almaya gayret göstermeliyiz.

Velilerinde olumlu ve yönlendirici katkılarını göz ardı etmeden okul veli işbirliği içerisinde çalışılması ve çocuklarımıza yapacakları rehberlik; onların üretken, araştıran, yorumlayan, sağlıklı bireyler olarak yetişmesinde önemli bir etkendir.

Gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurabilmemiz için bilgi ve donanıma sahip olmamız gerektiğinin bilincinde olarak çocuklarımıza ve gençlerimize yaptığımız yatırımlara özen göstermeye, bunları kaliteyle sürdürmeye devam edeceğiz.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yol olmaktan yarınlarını teminat altına alma gayretlerinden alıkoymayacaktır. Bu inançla yola çıktık ve amacımız düşünen, sorgulayan, inceleyen araştıran kafa yoran bir ilim irfan sahibi, sorumluluk sahibi, üretken ve üreten bir gençlik oluşturmaktır. Bunu başardığımızda öz değerleriyle zenginlikleriyle gelişen ve büyüyen üreten milli ve yerli güçlü bir gelecek oluşturmuş oluruz.

 Ak konuşmalarına Öğretmenlere çağrıda bulunarak devam etti. ‘’ Öğretmenlerin, nesillerin yetişmesinde ve geleceği inşa etme yolunda en büyük güç olduğunu belirten Ak, öğretmenler için ‘’ gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, tarihimizi, kültürümüzü, değerlerimizi sizlerin desteği ve özverisiyle aktarabileceğimizi bilincindeyiz.’’ İfadelerini kullandı.

Ak, milli kültürü ve değerleri yaşatmanın en temel yolunun eğitimden geçtiğini dikkati çekerek, ‘’ Mukaddesatımızın ve kültürümüzün aktarılmasında, ülkemizin güçlü yarınlara taşınmasında en etkin rolün siz üstlenecek, çağın yeniliklerine hakim, üreten, bilim ve teknolojide geleceğe yön veren, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için çıktığımız bu yolda birlikte omuz omuza yürüyeceğiz’’ değerlendirmesinde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.