1. HABERLER

  2. BİSMİL

  3. BİSMİL HDP’Lİ HEYETTEN GAZETEMİZE ZİYARET
BİSMİL HDP’Lİ HEYETTEN GAZETEMİZE ZİYARET

BİSMİL HDP’Lİ HEYETTEN GAZETEMİZE ZİYARET

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bismil ilçe Eş Başkanı, Nesibe Uygun, Görevden alınan Bismil Belediyesi Eş Başkanı Orhan Ayaz ve HDP Bismil İlçe Teşkilat yönetiminden oluşan heyet gazetemize ziyarette bulundu.

A+A-

Halkların demokratik Partisi (HDP) yönetimi, gazetemiz Bismil Haber Gazetesini ziyaret ederek gazetemizin kurucusu Musa Çelebi ve Gazete İmtiyaz sahibi Mekin Çelebi ile görüştü.

Sohbet ortamında geçen ziyarette Bismil gündemine ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu. 

HDP Bismil İlçe Eş Başkanı Nesibe Uygun, yaptığı açıklamada, Bismil’de STK ve yerel kuruluşların ziyareti kapsamında ilk önce Bismil Haber Gazetesini ziyaret ettik. Dedi.  

10-028.jpg

HDP’li heyet gerçekleştirdiği ziyarette yerel yönetimlere ve kayyumlara ilişkin sorunlar dile getirdi.

Görevden alınan Bismil Belediyesi Eş Başkanı Orhan Ayaz, Yerel Yönetimler tarafından oluşturulan ‘İrade Gaspı ve Kayyım Gerçekleri 2021 adlı kitap haline getirilmiş raporu paylaştı.

31 Mart 2019 seçimlerde % 72 oy alarak Belediye seçimlerini kazandığına vurgu yapan Ayaz, 26 ay zarfında Kayyum Belediyesi Belediye bütçesiyle diğer kurumlara harcama yaptıklarını ifade ederek, Belediye devir alınırken, 22 milyon 500 bin borçla devir aldık. 6 ay zarfında görevde oldukları dönemde güçlü projelerle işe başladık.  Hızlı bir şekilde istişare heyetinin kurulması gerekliliği doğdu. Bu heyetimizde, âlimlerimiz, STK temsilcileri ve geçmiş dönemlerde görev yapan belediye başkanlarımızla beraber bir 100 kişilik Akil Heyeti istişare heyeti kurarak ilçemizin bütün sorun ve sıkıntılarını masaya yatırdık. Bu çalışmaları periyodik bir süre zarfında yapılması kararı çıktı. Yani 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık çalışma periyodu ile işe başladık. dedi.

Ayaz, açıklamasının devamında “14 milyon TL’ye yapılan hizmet binası seçime iki gün kala Kayyım tarafında Emniyete verildi. Amacımız, parti ayırımı yapmaksızın herkese hizmet götürmekti. Engelli yurttaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için Engelsiz Yaşam Merkezini yaptık. Daha sonra Evlilik okula çevirdiler. Fırat Mahallesi’nde 650 m² büyüklüğünde Yas Evi’nin temelleri atıldık. Hala duruyor. Diyarbakır Büyük Şehir Belediyesi tarafından tahsis edilen 2 Adet yolcu taşıma otobüsü, Devlet hastanesi güzergâhında ücretsiz olarak hizmette sunduk. Okullar bölgesinde Kilitli Parke taşları ve Fırat Mahallesi’nde 71.500 m² kilitli taş döşenerek kaldırım çalışması yapıldı Diye konuştu.

Bismil Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi ve çalışanları, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek HDP Bismil İlçe Örgütünün yöneticilerine teşekkür etti.

 Ziyarette ‘İrade Gaspı ve Kayyım Gerçekleri 2021’’ kitabı hediye  ettikten sonra sona erdi.

4-150.jpg7-050.jpg8-033.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.