1. HABERLER

  2. BİSMİL

  3. Bismil Genç İşadamları Derneği (BİGİAD)'IN iftar programı
Bismil Genç İşadamları Derneği (BİGİAD)'IN iftar programı

Bismil Genç İşadamları Derneği (BİGİAD)'IN iftar programı

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde Bismil Genç İş Adamları Derneği tarafından Doğan Düğün Salonunda iftar programı düzenlendi.

A+A-

         Kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri ile Bismilli işadamları, Bismil Genç İşadamları Derneği (BİGİAD)'ın iftar yemeğinde bir araya geldi.

         Bismil ilçesi Doğan Düğün Salonunda Bismil Genç İşadamları Derneği (BİGİAD) iftar programına Eski AK parti  Milletvekili Ali İhsan Merdanoğlu, Bismil Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kemal Yılmaz, İlçe Müftüsü Hanifi ballı ve 120’ye yakın Bismilli işadamları katıldı.

         BİGİAD BAŞKANI MAHSUM ALTAY KONUŞMA YAPTI.
    
         İftar yemeğinde sonra kürsüye geçen Bismil Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kuruluş Başkanı Mahsum Altay bir konuşma yaptı. Altay,” Derneğimiz ekonomik faaliyetlerle birlikte eğitim faaliyetlerine de destekte bulunmaktadır” dedi.

          Derneğimiz 2009 yılında Bismil merkezli olarak kurulmuş ve 2011 yılında yeni yönetim kadrosu ile aktif bir dernek haline geldiğini ifade eden Bismil Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kuruluş Başkanı Mahsum Altay, Derneğimizin amaçlarından birisi olan ve bizim için belki en önemli olan işletmelerimizi ve girişimcilerimizi global iş dünyasının bir parçası haline getirmeyi yani iş dünyasında entegre olmayı amaç edinmiştir. Yöresel ve sektörel sorunların çözümünde hükümet ve ilgili kurumlar karşısında öneri ve isteklerini daha güçlü bir şekilde dile getirebileceklerdir. Derneğimiz TUSKON’nun kurucu üyelerinden merkezi Gaziantep’te bulunan GÜNSİAF(Güneydoğu Sanayici ve İş adamları federasyonu)’a da başvuruda bulunmuştur. dedi.

          Altay: iftarımıza katılan 120 ye yakın Bismil iş adamlarına teşriflerinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi. Derneğimizin içinde bulunduğumuz bu mübarek ayda bir araya gelmemize sebep olmuş bu beraberliğin devam etmesini temenni eder hepimiz için hayırlı iş kapılarını açmasına vesile olmasını dilerim dedi.

          33 FAKİR AİLE İÇİN GÜNEŞ ENERJİSİ TALEBİ

          Programa katılan Bismil Kaymakamı Oğuzhan Bingöl: organize olmuş sivil toplum örgütlerin topluma katkısı olacağına inandığını ifade ederek, Bismil’de Dul ve fakir kimselere 33 sıcak yuva sağlayacağız Projesini gerçekleştirdik. Ankara’da onay çıktı. 825 bin TL ödeneği mevcut, Tabi bizim mevcut ödeneğimiz fakir vatandaşımızın güneş enerjisini yapmayı yetmiyor. Bizde 33 fakir aileye güneş enerjisini, Bismil genç İşadamları derneğinde talep ediyoruz. Talebi ben sizin adına kabul ediyorum, katkılarında teşekkür ediyorum dedi.
          iş adamı bir bölgenin bir yörenin bel kemiği olduğunu ifade eden Kaymakam Bingöl, Eğer toplumda toplumun temel kesik iskelesi olan esnaf olmazsa bu toplum yok olmaya mahkûmdur. Tabi ki bu esnafın var olabilmesi içinde örgütlenerek hareket etmesi gerekir. Bu anlamda bu tür kuruluşlara da gönülden yürekten destek yapmayı bir borç biliyorum dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.