1. HABERLER

  2. BİSMİL

  3. Bismil Belediyesi Anketten üçüncü Çıktı
Bismil Belediyesi Anketten üçüncü Çıktı

Bismil Belediyesi Anketten üçüncü Çıktı

Andy-Ar, Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin Diyarbakır genelinde ilçe belediyeleri üzerinde yaptığı ankette Bismil Belediyesi üçüncü çıktı.

A+A-

Türkiye genelinde her il ve ilçe belediyeleri için 100 kişiyle yüz yüze yapılan görüşmeler sonucunda hazırlanan araştırma kamuoyu ile paylaşıldı. Andy-Ar, tarafından yapılan "Yerel Yönetimler Performans Araştırması" kapsamında Türkiye'nin 16 Büyükşehir ve İlçe Belediye başkanlarının performansına yönelik halkın düşüncelerini tespit etmek amacıyla gerçekleştirildiği vurgulandı. Araştırma, kantitatif araştırma tekniklerinden "Yüz yüze görüşme yöntemi" kullanılarak yapılmış. 16 ilde toplam 351 noktada

gerçekleştirilen araştırmanın yüzde 25'i, kır özelliği taşımakta olan ilçe ve köy merkezlerinde yapıldı öğrenildi.

"Genel olarak düşündüğünüzde mevcut belediye başkanınızın çalışma performansından memnun musunuz?" Sorusuna Bağlarlı vatandaşların yüzde 47,3 evet derken, hayır diyen yüzde 28,7, kısmen diyen yüzde 24,0, toplamında 100 olarak açıklandı. Diyarbakır genelinde en başarılı ilçe Belediye başkanları ise şöyle sıralandı: Birinci sırada Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, ikinci sırada Kayapınar Belediye Başkanı Zülküf Karatekin, üçüncü sırada Bismil Belediye Başkanı Cemile Eminoğlu, dördüncü sırada Sur

Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, beşinci sırada ise Yenişehir Belediye Başkanı M. Selim Kurbanoğlu oldu. Büyükşehirler başarı sıralamasına göre ise Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu birinci sırayı kaparken, ikinci sırada Konya Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Osman Baydemir ise yedinci sırada yerini aldı.

12-27 Aralık tarihleri arasında yapılan anket çalışması kapsamında, farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişilerle, yaş, cinsiyet eğitim, mahalle/semt kotalarına göre tesadüfi yöntemler seçilerek görüşmeler yapıldığı vurgulandı. Yapılan bu araştırmada 0,95 güven aralığı içinde, hata payı yüzde 2,0' olabileceği belirtildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.